06 Ocak, 2015

Elisabeth & Erman Düğün Hikayesi

 
Elisabeth ve Erman. Katar’dan Türkiye’ye uzanan bir düğün hikayesi. Elisabeth Doha’da bir şirkette pazarlama iletişimi yöneticisi olarak çalışıyor. Erman ise yine Doha’da özel bir şirkette inşaat mühendisliği pozisyonunda. Elisabeth Türkiye’deki düğünü için fotoğrafçı araştırmalarına WPJA (The Wedding Photojournalist Association) ile başlamış. 23 Ekim 2013′te , 2014 ağustosunda gerçekleştirmeyi planladığı düğünü için iletişime geçti. Bir çok yabancı gelin gibi, onun için de düğün fotoğraflarında önemli olan nokta, doğallık ve hikaye bütünlüğü idi. Sabah hazırlıklar ile başlayan ve düğünün sonuna kadar süren bir çekimde sürecin dökumanter bir şekilde ele alınması, merkezde gelin ve damadın olup, çevredeki diğer unsurlar ile hikayenin tamamlanması çiftler ile biz fotoğrafçıların çoğu zaman buluşmak istediğimiz ortak nokta. Her zaman bu kadar şanslı olamayabilsek de, Erman ve Elisabeth çifti ile bu noktada kesişiyor olmak keyifli ve aynı zamanda nitelikli bir hikaye çıkartabilmek açısından önemliydi.

Devamını Oku


Elisabeth ve Erman. Katar’dan Türkiye’ye uzanan bir düğün hikayesi. Elisabeth Doha’da bir şirkette pazarlama iletişimi yöneticisi olarak çalışıyor. Erman ise yine Doha’da özel bir şirkette inşaat mühendisliği pozisyonunda.
 
Elisabeth Türkiye’deki düğünü için fotoğrafçı araştırmalarına WPJA (The Wedding Photojournalist Association) ile başlamış. 23 Ekim 2013′te , 2014 ağustosunda gerçekleştirmeyi planladığı düğünü için iletişime geçti. Bir çok yabancı gelin gibi, onun için de düğün fotoğraflarında önemli olan nokta, doğallık ve hikaye bütünlüğü idi. Sabah hazırlıklar ile başlayan ve düğünün sonuna kadar süren bir çekimde sürecin dökumanter bir şekilde ele alınması, merkezde gelin ve damadın olup, çevredeki diğer unsurlar ile hikayenin tamamlanması çiftler ile biz fotoğrafçıların çoğu zaman buluşmak istediğimiz ortak nokta. Her zaman bu kadar şanslı olamayabilsek de, Erman ve Elisabeth çifti ile bu noktada kesişiyor olmak keyifli ve aynı zamanda nitelikli bir hikaye çıkartabilmek açısından önemliydi.
 
Sabah erken saatlerde kuaförde hazırlıklarla ile çekimlere başladık.İsviçre’den gelen ailesi ve arkadaşları ile birlikte kısa sürede buradaki işlemleri bitirdikten sonra, giyinmek için Ermanların evine geçildi. Bir çok damatta olduğu gibi Erman’ın da hazırlıkları yarım saati ya buldu ya bulmadı. Hemen ardından nikah töreni için soluğu Alsancak’taki Anglikan Kilise’sinde aldık. Bizdeki nikah törenlerinin aksine, epey uzun süren ve seremoniye ağırlık verilen bir töreni geride bıraktıktan sonra, dış mekan portre çekimleri için Çeşme’ye doğru yola koyulduk. Tüm çiftlerle ön görüşmelerde günün planını detaylandırırken, portre fotoğraflarındaki beklentileri üzerinden konuşmak önemli bir detay. Bazı çiftler daha geleneksel mekanlar tercih edebilirken, bazıları ise bu konuda kendini tamamen size teslim edebiliyor. Tabi burada, düğün günü gerçekleşecek çekimlerde arda kalan zaman ve mekanların birbirlerine olan uzaklıkları da önemli bir faktör. Kısa zamanda dış mekan portre çekimlerini tamamladıktan sonra, akşamki partinin gerçekleşeceği Alaçatı Club Baba’ya doğru hareket ettik. Sonrasında ise sahnede o güne kendini teslim etmiş bir çift… Erman ve Elisabeth.’1yastikta’ mutluluklar!

Düğün Öncesi Titiz Hazırlık

Dış mekan çekimlerinde keyifli anlar

Parti Vakti!